PROJELER

Yelken Evleri 2

Çağdaş ve modern yapılar, huzurlu ve güvenli bir yaşam vaadediyoruz!

Genel Bilgi

Proje Hakkında

Stemizde 11 katlı her birinde 33 daire olmak üzere 2 adet konut bloğu bulunmaktadır. Toplam 7.500 m2 arsa üzerinde 8.500 m2 kapalı alan bulunmaktadır. Tüm bloklarda ve katlarda tek tip tasarlanan dairelerimiz brüt 190 m2'dir. Manisa merkezde bulunan alanımız toplu taşıma araçları hat ve duraklara yakındır.

4 + 1 olarak dizayn edilen konutlarımız, dairelerin birbirlerinden etkilenmediği özel tek tip tasarıma sahiptir. Karanlık oda, manzara eksikliği, güneş almama gibi sorunlar ortadan kaldırılmıştır. Birbirinin aynı ikiz bloklar içersinde 2 adet asansör, geniş ve ferah kapalı ortak kullanım alanları bulunmaktadır.

Yangın yönetmeliğine uygun tasarlanan binalarımızda ekstra güvenlik önlemleri mevcuttur.

Son deprem yönetmeliği parelelinde gerekli zemin etütleri yapılarak, Manisa Jeoloji Mühendisleri odasınca onaylı zemin raporu ve zemin iyileştirme raporları parelelinde tüm statik hesaplamalar yapılmıştır.
 

REKREASYON ALANLARI

Gerekli rekreasyon alanlar ve genel alanların çevre düzenlemesi, otomatik bahçe sulama sistemi, dinlenme mekanları, çocuk oyun alanı ve yüzme havuzu yapılacaktır.

ÇEVRE GÜVENLİK AKTİF İnfrared Bariyer Sistemi

Site girişinde 24 saat güvenlik, renkli dijital iterkom sistemi, sistemde blok giriş kapılarına dijital zil paneli kullanılarak tüm daireler belirlenmiş kodu göre aranabilecektir. Sistem donanımında çözünürlük veya da&night özellikte kamrelar kullanılarak tüm önemli noktalar izlenerek kayıt altına alınmaktadır.

GENEL ve BAHÇE AYDINLATMALARI

Projesine uygun, yollarda, yeşil alanlarda ve yaya yollarında genel aydınlatma uygulaması yapılacaktır.

OTOPARKLAR

Her daireye 2'şer araçlık otopark alanı mevcuttur.

Yapı Genel

Binalar betonarme karkas olacaktır. Temel Radye ya da mantar temel olacaktır.

Dış duvarlar ısı yönetmeliği gereklerine uygun olarak imal edilmiş beton perde veya tuğla olarak yapılacaktır.

Bölme iç duvarlar ise; delikli tuğla veya mimari projeye göre belirlenecek malzemelerden oluşacaktır.

Arazinin yapısı ve statik sisteminin gereği olarak bodrum katlarda zemin kat kotu ile temel arasındaki taşıyıcı dış duvarlar betonarme perde olarak imal edilecektir.

Bodrum kat perdelerine dıştan ısı ve su yalıtımı yapılacaktır.

Isı yalıtımlı teras çatıları yapılacaktır.

İç ve Dış Doğramalar
Dış cephelerde PVC ve / veya yalıtımlı alüminyum doğrama yapılacaktır.

Camlar konfor ısıcam kullanılacaktır.

Dış cephe doğramalarda her mekanda bir adet çift açılım mekanizmalı menteşe kullanılacaktır.

Daire dış kapıları ahşap kaplamalı çelik kapı yapılacaktır.

Daire iç kapıları, ahşap kasa ve pervazlı, Amerikan-lake-PVC veya ahşap kaplamalı kanat olarak imal edilecektir.
 

BİLGİ FORMU

Bilgi Formu başarıyla gönderilmiştir, yetkililerimiz en kısa zaman da sizlerle iletişime geçilecektir.

İlgilendiğiniz projeyi seçin uzmanlarımız sorularınızı yanıtlasın.

Galeri

Teknik Özellikleri

Tüm dairelerin ısıtması, pay ölçerli merkezi sistemler ile sağlanacak, ayrıca pay ölçerli sıcak su olacaktır. Kalorifer tesisatı yapılacak, panel radyatörler, banyo ve tuvaletlere havlupan takulacaktır. Salon ve ebeveyn yatak odalarında klima altyapısı yapılcaktır.

Dairelerde faz koruma rölesi kullanılacaktır. Elektrik tesisatında TSE belgeli malzemeler kullanılacaktır. Tüm binalarda topraklama tesisatı yapılacaktır. Yollarda, yeşil alanlarda ve yaya yollarında solar enerjili aydınlatma uygulaması yapılacaktır.

Tüm dairelerde 4 harici telefon hattı için altyapı kurulacaktır. Ek olarak mutfaklarda, telefon ve tv prizi; antrelerde telfon prizi yapılacaktır. Daire içinde, salon ve tüm yatak odalarında telefon data ve TV prizi konulacaktır.

Tüm bloklar ve sosyal tesisleri kapsayan kablosuz internet altyapısı kurulacaktır.

TV ile digital radyo yayını için TV prizleri ve hatları yapılacaktır. Digital receiver'i olan daireler priz ile TV arasında bu receiver'i kullanarak ilaveten 30-40 adet seçme digital yayınları da izleyebileceklerdir.

Tüm antrelere duman dedektörleri konulacak ayrıca her kat holüne yangın ihbar butonu, her iki katta bir kullanılan tüm dedektör ve butonlar adreslenmiş olup hangi dedektörlerden geldiği anlaşılabilecektir. Böylece tehlike anında noktasal olarak çok hızlı bir müdahale sağlanılabilecektir.

Her blokta insan ve yük olmak üzere yüksek hızda TSE standartlarına uygun 2 adet asansör olacaktır.